poniedziałek, 15 grudnia 2008

Czy interesuje Cię twój rozwój?

W dzisiejszych czasach ludzie żyją w świecie, który jest przepełniony nowymi informacjami, Świat ten ulega ciągłym zmianom, które nie dają w pełni bezpieczeństwa, przez co ludzie stają się bardziej lękliwi i zamknięci w sobie. Abraham Maslow w swoich teoriach nauczał, że ludzie zmuszeni są do ciągłego wybierania pomiędzy dwoma pragnieniami: rozwojem własnym i bezpieczeństwem. Czy Ty również w tym momencie masz ten dylemat?

Na pewno nie zdziwi Cię fakt, że człowiek postawiony przed takim wyborem, zawsze wybierze bezpieczeństwo. Potwierdza to również teoria nagród, która mówi, że człowiek posiada dwie motywacje: motywacja dążenia do czegoś (wzmocnienie pozytywne), oraz motywację unikania czegoś (bezpieczeństwo).
Potrzeba bezpieczeństwa musi zatem być zaspokojona jako pierwsza, dopiero wtedy mamy większe skłonności do podejmowania ryzyka i odkrywania czegoś nowego.

Kluczem do tego, by osiągnąć poczucie bezpieczeństwa, jest utrzymanie kontaktu z innymi ludźmi i przynależność grupowa. Dzięki takiemu wsparciu możemy stawiać czoła przeciwnościom życiowym.

Naukowcy twierdzą, że wspólna nauka pozwala zdobyć nową wiedzę i umiejętności w sposób o wiele skuteczniejszy niż w wypadku indywidualnego uczenia się, gdyż zapewnia wsparcie emocjonalne i intelektualne.
Zapewne odczuwasz głęboką potrzebę zwracania się do innych ludzi i pragniesz wspólnie z nimi działać, działać po to, aby osiągnąć jakiś cel. Ta potrzeba, to nic innego jak odwzajemnienie, dzięki któremu odnajdujemy nowe źródło motywacji.
Wynika to z tego, że jeżeli się w coś angażujemy, odczuwamy potrzebę dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi. Otrzymujemy od innych potężne wsparcie. A jeżeli nie mamy z kim podzielić się swoimi doświadczeniami możemy odczuwać przygnębienie i spadek motywacji do dalszych działań.

W tym miejscu proponuję Ci niesamowite narzędzie za pomocą, którego będziesz mógł odkryć swój osobisty głos, który da Ci przepustkę do Twojej osobistej efektywności.
Tym narzędziem jest wspólna praca nad naszym rozwojem. I to w dodatku za darmo!

Każdy z nas jest niepowtarzalną istotą, obdarzoną wyjątkowymi cechami oraz posiada inne doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności. Dlaczego by nie wykorzystać tego potencjału?

Jeżeli przeczytałaś/eś ten tekst i jesteś zdecydowana/ny na wspólną współpracę, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów finansowych, to czekam na maila z zapytaniem.
Nie zwlekaj ilość osób, z którymi mógłbym wsółpracować jest ograniczona.

Pozdrawiam.
Artur
wow@internet.v.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie

Dyplomowany Trener Biznesu – praktyk z 22 letnim stażem. Specjalista w zakresie zarządzania, sprzedaży, marketingu i rozwoju kompetencji osobistych. Rozwijam struktury sprzedaży doradzając MiŚP. Związany zawodowo miedzy innymi z firmami: Wedel, Frito-Lay, Ferrero, Woseba, Ambra, Oceanic, Amplico Life, Thermoplast, Jelfa, AstraZeneca, GlaxoSmithKline.