czwartek, 26 marca 2009

Toastmasters. Co to takiego?Chcesz pozbyć się lęku przed publicznym przemawianiem? Chcesz wygłaszać spektakularne wystąpienia? Chcesz się sprawdzić i poznać ludzi o tych samych pasjach? Zapraszamy!
Uczymy się jak ...

… prowadzić zebrania
Osoba prowadząca dba, by nasze spotkania były zawsze zgodne z agendą, merytoryczne, terminowe i przebiegały w miłej atmosferze.

… wygłaszać improwizowane wystąpienia
Na każdym spotkaniu wygłaszamy 30 sekundowe oraz 1-2 minutowe, nieprzygotowane wcześniej, odpowiedzi na zadane pytania.

… pisać i wygłaszać przemówienia
1-3 osoby przygotowują 5-7 minutowe wystąpienia według zasad zgodnych z modułami opracowanymi przez Toastmasters.

… konstruktywnie oceniać oraz przyjmować ocenę
By stale podnosić nasz poziom udzielamy sobie wskazówek i zastanawiamy się, co moglibyśmy zrobić lepiej następnym razem. Spotkanie podlega ocenie m.in. ze względu na płynność mowy, gramatykę i stylistykę, mowę ciała oraz czas wypowiedzi.

Uczymy się efektywnej komunikacji i realnie sprawdzamy nasze umiejętności. Stanowimy świetnie zgrany zespół, wspólnie się rozwijamy i razem osiągamy sukcesy. Sedina Toastmasters to coś więcej niż tylko retoryka.


W taki właśnie sposób, reklamuje się jeden z 14tys. klubów rozsianych po całym świecie.

Ja osobiście, w zeszłym roku, wstąpiłem do takiego klubu, który na szczęście istnieje w moim mieście i z całą odpowiedzialnością, mogę stwierdzić, że była to doskonała decyzja.

Jako początkujący trener mogłem w bezpiecznym środowisku zdobyć nowe doświadczenie prowadząc ćwiczenia dla uczestników.
Za każdym razem otrzymywałem informację zwrotną, dzięki której mogłem rozwijać swoje kompetencje oraz eliminować niedociągnięcia.

Toastmasters umożliwia także swoim mówcom i liderom rozwój kariery zawodowej poprzez:
- prowadzenie lepszych prezentacji sprzedażowych,
- efektywne zarządzanie zespołem,
- przekonujące prezentowanie pomysłów, idei,
- umiejętne udzielanie konstruktywnej krytyki.

Spotkania odbywają się co tydzień, u mnie jest to czwartek w godzinach 19-21. Do klubu przynależą ludzie, w szerokim przedziale wiekowym, z różnym doświadczeniem życiowym, ale to nie jest istotne. Najważniejsze jest to, że Ci wszyscy ludzie mają wspólny cel. Tym celem jest rozwój osobisty.

Acha, zapomniałbym dodać, że uczestnictwo w klubie wiąże się z naprawdę niewielką opłatą. Bodajże 120 zł. za pół roku. Cztery pierwsze spotkania są za darmo!

Wejdź na stronę i zobacz, czy wspomniany klub Toastmasters znajduje się w Twoim mieście.

Pozdrawiam.
Artur

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

O mnie

Moje zdjęcie

Dyplomowany Trener Biznesu – praktyk z 22 letnim stażem. Specjalista w zakresie zarządzania, sprzedaży, marketingu i rozwoju kompetencji osobistych. Rozwijam struktury sprzedaży doradzając MiŚP. Związany zawodowo miedzy innymi z firmami: Wedel, Frito-Lay, Ferrero, Woseba, Ambra, Oceanic, Amplico Life, Thermoplast, Jelfa, AstraZeneca, GlaxoSmithKline.